محصولات شرکت راما الکتریک (راما ترانس)

همکار گرامی لطفا جهت خرید عمده و درصد تخفیف با کارشناسان ما تماس بگیرید یا در واتساپ پیام دهید.
شماره تماس: 021-65947031 - 09362630998


کمی صبر کنید...

لیست قیمت فروش فروردین ماه 1401

لیست راما ترانس آذر 1401.pdfکلیک کنید.

ترانس یا بالاست یعنی چی؟ 🤔

بالاست یا ترانس تجهیزات برقی هستند که در علم برق به سیم پیچ هایی که دارای هسته مغناطیسی آلومینیوم و مس هستند اصلی ترین کاری این سیم پیچ ها انجام می دهند محدود کردن جریان می باشد. این کار باعث افزایش ولتاژ در سر خروجی ترانس می شود که در لامپ ها معروف به نام چک می باشد و جهت روشنایی لامپ هایی نظیر لامپ های گازی، فلورسنت، HID، خیاری و بیضی استفاده میشود.

محصولات شرکت راما الکتریک (راما ترانس)

محصولات این شرکت می توان به موراد زیر اشاره نمود:

 • بالاست لامپ های فلورسنت
 • بالاست لامپ های تخلیه ای بخار جیوه
 • بالاست لامپ های تخلیه ای متال هالید
 • بالاست لامپ های تخلیه ای بخار سدیم

تاریخچه شرکت راما الکتریک (راما ترانس)

در سال 1363 شركت راما ترانس در زميني به مساحت 8000 متر مربع در حومهء شهرستان اروميه مركز استان آذربايجان غربي، به فعاليت خود را با توليد ترانس هاي تقويت شروع كرد بعد از مدت اندكي در سال 1366 با توجه به نياز كشور به توليد بالاست لامپ هاي روشنايي، خطوط توليد خود را به سمت توليد بالاست لامپ هاي فلورسنت تغيير داد. سپس به تدريج نسبت به افزايش تنوع توليدات در زمينه انواع بالاست لامپ هاي روشنايي و ارتقاء كيفيت محصولات توليدي خود پرداخت. در سال 1379 این شرکت نام خود را به راما الکتریک تغییر یافت و مقرر گردید بعد از توقف فعالیت شرکت راما ترانس تولید انواع بالاست های روشنایی در شرکت راما الکتریک ادامه یابد.

در حال حاضر محصولات توليدی راما الکتریک با نام تجارتي "راما ترانس" برای انواع بالاست لامپ های روشنايى و ایگنایتور در محدوده وسيعی كه بخش اعظم نيازهای داخلي كشور را برآورده ميسازد، توليد ميگردد و دستيابی به استانداردهای محصول مطابق استاندارد های ملی و بين المللی، در اولويت برنامه های آن قرار گرفته است. شرکت راما الکتریک با دامنه تولید و طراحی بالاست شامل انواع بالاست لامپ های فلورسنت‌، بخار جیوه، بخار سدیم، متال هالید، ترانس هالوژن و ایگنایتور الکترونیکی سوپر ایمپوزد (استارتر) با توان های خروجی گوناگون می باشد. اكثر محصولات بالاست اين شركت نشان استاندارد محصول از انجمن الكتروتكنيك آلمان VDE و مارك CE اتحاديه اروپا را دارند.

مديريت شرکت راما الکتریک در سال 1384 به منظور اعتبار بخشي به نتايج ارائه شده آزمايشات، ارائه خدمات آزمايشگاهي براي مشتريان و اخذ گواهينامه تأیید صلاحیت براساس استاندارد ايران-ايزو-آي‌اي سي 17025 نسبت به ايجاد آزمایشگاه راما الکتریک اقدام نمود.

ویژگی های فنی بالاست راما الکتریک 

ویژگی ها و خصوصیات فنی بسیار زیادی را مورد بررسی قرار داد. با توجه به این ویژگی ها می توان موارد استفاده بسیار زیادی را برای این محصولات شرکت راما ترانس در نظر گرفت.

 • مقدار ولتاژ مناسب در ورودی ترانس. این ولتاژ در بین ۱۹۰ تا ۲۴۰ ولت می باشد که می تواند در تمامی مناطق قابلیت نصب را داشته باشد. این رنج کاری از سوخت ترانس به خوبی جلوگیری می کند. افت ولتاژ در این محصول نمی توان به عملکرد آن آسیبی را وارد کند. این محصول می تواند در ولتاژ های کاری دیگری نیز کار کند اما بهترین ولتاژ برای اینبالاست این محدوده جریانی است.
 • عدم وجود هارمونیک مخرب. در بسیاری از ترانس ها به صورت کاملا ناخواسته می توان هارمونیک های مخرب را مشاهده نمود. در بالاست به دلیل تک فاز بودن این نوع از هارمونیک ها به وجود نمی آیند. وجود هارمونیک های مخرب می تواند باعث قطع و وصل در ترانس های راما الکتریک شده و طول عمر آن را کم کند.
 • مدت زمان گرمایش این محصولات در حدود ۱٫۳ ثانیه می باشد که تقریبا زمان بسیار خوب و زیادی است.
 • کارایی متناسب با دما در این ترانس ها به خوبی دیده می شود. و در دمایی بین منفی ۲۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد می تواند به خوبی عمل کند. و در تمامی منطق ایران میتوان استفاده کرد با توجه به این بازه بسیار عالی می توان در مناطق مختلف از این ترانس ها استفاده نمود.
 • ضریب قدرت در ترانس مهتابی بسیار بالا بوده و از طریق خازن می توان این ضریب را به خوبی کاهش داد. با نصب یک خازن مناسب می توان صرفه جویی در انرژی را به خوبی مشاهده کرد.
 • ترانس های خوب می توانند به خوبی عملکرد لامپ مهتابی را تحت تاثیر خود قرار دهند. کیفیت این محصولات می تواند از چشمک زدن انواع لامپ های مهتابی به خوبی جلوگیری کند.
 • در این ترانس ها می توان بازه فرکانسی بسیار عالی را مشاهده نمود. فرکانس کاری بین ۴۰ تا ۷۰ کیلو هرتز می توان به خوبی کارآمد باشد.

عاملیت فروش راما الکتریک (راما ترانس)

فروشگاه اینترنتی پخش نامدار عاملیت فروش شرکت راما ترانس را دارد. شما می توانید تمامی محصولات راما ترانس را از این فروشگاه با اطمینان و گارانتی به صورت عمده و تکی با قیمت مناسب خریداری کنید. 

دسته‌بندی